فدراسیون بین المللی حسابداران (IFAC): متخصصان حسابداری در تقویت و به روز رسانی گزارش های شرکت نقش اساسی را ایفا می کنند

 ,IFACمتخصصان حسابداری در تقویت و به روز رسانی گزارش های شرکت نقش اساسی را ایفا می کنند.

 

طبق گزارش فدراسیون بین المللی حسابداران  (IFAC)، درحال حاضر سیستم گزارش دهی شرکت ها فاقد توانایی لازم برای کمک به سهامداران، جهت دریافت اطلاعات مورد نیاز است.

سهامداران انتظار دارند با استفاده از گزارش های دریافت شده، از سوی حسابداران، بتوانند میزان پایداری و ثبات شرکت در آینده را پیش بینی و تحلیل کنند.

IFAC در گزارش منتشر شده‌ی خود اظهار داشت که سرمایه گذاران و سایر ذینفعان از حسابداران انتظار دارند تا در گزارش های مالی، اطلاعات بهتری را در خصوص عملکرد شرکت، خطراتی که شرکت را تهدید می‌کند، فرصت های آتی، تحلیل آینده و ثبات شرکت در اختیار آنها قرار دهند.

همچنین در این گزارش آمده است که شرکت ها باید تصویری شفاف و جامع از توانایی خود در ایجاد وضعیتی پایدار و با ثبات ارائه دهند و شیوه‌ای نو یا مجموعه ای جدید از استاندارد ها در این زمینه لازم است. IFAC معتقد است که این رویکرد باید یک رویکرد یکنواخت و جهانی باشد.

بر مبنای گزارش IFAC، "اصول گزارشگری یکپارچه و جهانی" تحت چارچوب شورای گزارشگری بین المللی یکپارچه (IIRC) به سازمان ها این امکان را می دهد تا به طور موثرتری اطلاعات را توصیف کنند و درپایان ماه توانایی تولید یک چارت جهت تایین پایداری و ثبات مالی شرکت را داشته باشند.

به گفته ی IFAC متخصصان حسابداری در تقویت و به روز رسانی گزارش های شرکت نقش اساسی را ایفا می کنند و همچنین از مهارت ، تخصص و دانایی لازم درخصوص تغییر و تنظیم گزارش های شرکت برای سهامداران برخوردار هستند.

چارلز تیلی مدیر عامل اسبق CIMA، گزارشی را منتشر کرد که در آن CFO ها(مدیر ارشد مالی شرکت) را به CVO (مدیر بررسی ارزش شرکت ) تبدیل می کند. تیلی اکنون به عنوان مدیرعامل موقت IIRC و به عنوان مدیر ارشد حسابداران حرفه ای IFAC در کمیته تجارت فعالیت می‌کند.

همانطور که در بالا شرح داده شد CVO  اطمینان می دهد که یک گزارش جامع در خصوص انواع جنبه های مربوط به پایداری و ثبات شرکت و خطرات احتمالی که شرکت را تهدید می کند، به طور کامل و دقیق به هیئت مدیره ، مدیریت و سرمایه گداران خارجی ارائه شود.

در همین حال ، IFAC اظهار می کند که اطمینان و اعتماد داشتن به آینده شرکت، که اغلب توسط حسابداران حرفه ای ارائه می شود، برای تقویت اعتماد عمومی و همچنین سرمایه گذاران حیاتی است.

در پایان کن تیسیاک  نویسنده این مقاله می گوید: (( ما معتقدیم كه حرفه حسابداری ، با توجه به روند رو به رشد گزارشگری در شركت ها ، مزین گزارش دهی به مدیران و سرمایه گذاران را به حداكثر خواهد رساند.)). در همین راستا IFAC معتقد است حرفه حسابداری باید با چالش توسعه‌ زمینه های جدیدی از تخصص، برای پشتیبانی از گزارشگری در شرکت ها روبرو شود.

 

ترجمه از بدوبس

تاریخ:1398/9/1

نوبسنده:IFAC (فدراسیون بین المللی حسابداران)

: IFAC (فدراسیون بین المللی حسابداران)
آمار بازدید:5241
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران