میزان سود سهام عدالت و آخرین مهلت برای اعلام شماره حساب

مشمولین سهام عدالت هم اکنون می توانند شماره حساب شبای خود و اعضای خانوار را جهت دریافت سود سهام عدالت وارد سامانه سهام عدالت نمایند.

به گزارش بدوبس، باوجود اینکه مشمولین سهام عدالت هم اکنون می توانند شماره حساب خود را جهت دریافت سود سهام عدالت وارد سامانه نمایند، اما این افراد با ابهامات و سوالات فراوانی جهت نحوه ارائه شماره حساب و زمان واریز سود سهام عدالت مواجه هستند.

به گفته مسئولین این امکان تنها برای آن دسته از مشمولین سهام عدالت فراهم است که دارای کد و برگه سهام عدالت باشند، که می توانند شماره حساب شبا هر شخص از خانوار را در سامانه سهام عدالت ثبت نمایند، لازم به ذکر است که اگر شماره حسابی به غیر از اعضای خانوار وارد شود، امکان ثبت آن در سامانه نخواهد بود و مراتب آن از طریق پیامک به افراد اطلاع رسانی می شود تا در جهت اصلاح آن اقدام نمایند.

تمامی مشمولین سهام عدالت بایستی توجه داشته باشند که هر یک از اعضای خاانوار اعم از همسر و فرزندان بایستی شماره حساب شبا خود را در به صورت جداگانه به سامانه ارائه نمایند، و سهام عدالت برخلاف یارانه می باشد و سود آن به حساب سرپرستان خانوار واریز ‌نخواهد شد.

مهلت در نظر گرفته شده برای ارائه شماره حساب شبا تا پایان شهریور ماه 1396 در نظر گرفته شده است، و پس از اتمام زمان مورد نظر اطلاعات حساب افراد برای تعیین صحت توسط سازمان خصوصی‌سازی بررسی خواهد شد. و اگر افرادی شماره حساب خود را به سامانه سهام عدالت ارائه نکنند، سود سهام عدالت آنها به صورت امانت نزد سازمان خصوصی‌سازی خواهد ماند تا نسبت به تکمیل اطلاعات مالی خود اقدام نمایند.

میزان سود تعلق گرفته برای هریک از مشمولین سهام عدالت 90 هزار تومان است و مقرر شده است که هیچ سودی تا پیش از زمان انتخابات به حساب مشمولین واریز نشود.

در پایان اعلام می دارد زمان ثبت نام مجدد برای سهام عدالت احتمالا در پایان سال جاری و پس از پرداخت سود سال پایانی سهام به مشمولین و ساماندهی افراد خواهد بود.

تاریخ:1396/2/2

منبع:بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران

: بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران
آمار بازدید:2557
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران