دوبرابری سقف بدهی مالیاتی و تقسیط پرداخت بدهی های مالیات

سید کمال تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، با اعلام ۲ برابر شدن سقف استعلام مالیاتی سیستم بانکی گفت: از این پس سقف استعلام برای افراد حقیقی ۱۰۰ میلیون تومان و این سقف برای افراد حقوقی ۳۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

به گزارش بدوبس به نقل از خانه ملت، تقوی نژاد افزود: نزدیک به ۷ هزار و ۵۰۰ واحد بنگاه کوچک و متوسط برای راه اندازی مجدد به نیازمند به تسهیلات بانکی بودند ولی همگی بدهی بانکی داشته اند، که باتوجه به سقف پیشین استعلام مالیاتی سیستم بانکی که مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای اشخاص حقیقی و ۱۵۰ میلیون تومان برای اشخاص حقوقی بود، این امکان را از خیلی از این بنگاهها سلب کرده بود، ولی هم اکنون این سقف به ۲ برابرافزایش یافته است. همچنین مالیات صادرکنندگان یک ماهه استرداد می شود، و بدهی مالیاتی این ۷هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی به صورت پلکانی تقسیط شده است.

رئیس سازمان امور مالیاتی در خصوص تقسیط بدهی مذکور، اعلام کرد: بدهی مالیاتی ۷هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی به صورت پلکانی تقسیط شده است، همچنین لازم به ذکر است پیش از این در برخی از ادارات مالیاتی پیش فاکتور به عنوان ملاک تشخیص بود، که این مسئله لغو شده و مالیات تنها با فاکتور انجام می شود.

درپایان تقوی نژاد گفت: در روزهای پایانی سال گذشته در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مصوبه ای با هدف گشایش در فعالیت های تولیدی بنگاه های اقتصادی تصویب شد، که بر اساس آن اظهارنامه بنگاه های کوچک و متوسط به عنوان خوداظهاری ملاک دریافت مالیات باشد.

تاریخ:1396/1/20

منبع:خانه ملت

: خانه ملت
آمار بازدید:2059
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران