کشف شبکه تبانی مالیاتی و شناسایی ۲۰۰۰ شرکت صوری در کرج و بازداشت 10 نفر از کارمندان سازمان مالیاتی

سیدکامل تقوی‌نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در رابطه با پرونده مالیاتی شناسایی شرکت صوری در کرج چند نفر از همکاران مالیاتی بازداشت شدند.

به گزارش بدوبس به نقل از فارس،  رئیس سازمان امور مالیاتی در حاشیه مراسم ساماندهی طرح سهام عدالت با بیان اینکه هرگونه خرید و فروش صرفا باید از طریق شبکه بانکی صورت پذیرد، اعلام کرد: با توجه به قدرت سیستم‌های موجود، سپرده‌گذاران به طور دقیق شناسایی می شوند و در این راستا  طبیعتا باید مراکز پولشویی و بانکی نسبت به شناسایی حساب‌‌ها و معاملات صوری رسیدگی و برخورد جدی انجام دهند.

تقوی نژاد هشدار داد: بایستی نسبت به شناسایی مالیات هر فعالیت‌ اقتصادی که منجر به درآمد می‌شود اقدام کرد، و همچون گذشته که در خصوص مشکلات موجود با کارت‌های بازرگانی، اقداماتی با نهادهای اطلاعاتی و امنیتی صورت گرفت تا از ورود کالاها توسط کسانی که آن ها را با نام افراد کم‌درآمد از طریق کارت‌های بازرگانی وارد کشور می کردند، برخورد شد، اکنون نیز این دست اقدامات در حال انجام است. 

وی درخصوص اعلام  دادستانی استان البرز در رابطه با شرکت‌های صوری که 10 تن از کارمندان سازمان مالیاتی بازداشت شده‌اند، گفت: سازمان امور مالیاتی در جهت مبارزه با فرار مالیاتی اقدامات هوشمندانه‌ای انجام داده است که نتیجه آن شناسایی 2 هزار شرکت صوری بوده که اقدام به صدور فاکتورهای جعلی و صوری می کردند، می باشد که اسامی تمامی این شرکت‌ها در سایت سازمان درج شده است. و حتما افرادی که اقدام به خرید و فروش کالا می‌کنند باید پیش از انجام معامله به این فهرست مراجعه کرده و از خرید و فروش با این شرکت‌ها خودداری نمایند.

وی افزود: شرط پذیرش انجام معامله واقعی و رد و بدل کالا، تراکنش بانکی و قبض انبار پشت آن می باشد، لذا بدیهی است اگر حتی نام شرکتی در این لیست نباشد و آنها به صورت صوری و جعلی فعالیت نمایند، قابل پذیرش نخواهند بود.

تقوی‌نژاد با اشاره به شناسایی یک شرکت صوری در کرج از سوی سازمان امور مالیاتی، اعلام کرد:‌ عوامل این شرکت در اختیار دادگاه قرار گرفتند و در مرحله رسیدگی به پرونده با اعتراف مدیر شرکت صوری، یکی از کارکنان اداره مالیاتی کرج با این شرکت همکاری داشته، که با همکاری حراست سازمان این فرد در اختیار دادستانی قرار گرفت و اقرار کرد که به صورت شبکه‌ای اقدام به کار کردند و در همین رابطه تعداد دیگری از کارمندان اداره مالیاتی کرج که با تبانی اقدام به همکاری و مشورت می‌کردند، با همکاری و هماهنگی بین اداره اطلاعات استان البرز، بازداشت و در اختیار دادستانی قرار گرفتند.

تاریخ:1395/12/21

منبع:فارس

: فارس
آمار بازدید:1159
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران