معافیت مالیات برای حقوق کمتر از 2 میلیون تومان

براساس مصوبه مجلس کارکنان دولت که حقوقی کمتر از ۲میلیون تومان دریافت کنند و کارکنان بخش خصوصی با حقوق کمتر از ۱.۵ میلیون تومان، از پرداخت مالیات معاف خواهند شد.

به گزارش بدوبس به نقل از تسنیم، در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در روز شنبه، ۷ اسفند، در جریان بررسی های بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور بند الف تبصره ۶  این لایحه به رای گذاشته شد که در نهایت با ۱۶۸ رای موافق، ۱۹ رای مخالف و۲ رای ممتنع از مجموع ۲۲۴ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس به تصویب رسید.

باتوجه به بند الف تبصره ۶ این لایحه، سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (۸۴) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب  ۱۳۶۶/۱۲/۳ و اصلاحات بعدی آن در سال ۱۳۹۶، مبلغ دویست و چهل میلیون (۲۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال و برای سایرین (۱۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ) در سال تعیین خواهد شد. که براساس این مصوبه کارکنان دولت که حقوقی کمتر از ۲میلیون تومان دریافت کنند و کارکنان بخش خصوصی با حقوق کمتر از ۱.۵ میلیون تومان، از پرداخت مالیات معاف خواهند شد.

همچنین در ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم بیان شده: تا میزان شصت برابر حداقل حقوق مبنای جدول حقوق موضوع ماده (۱) قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت -مصوب ۱۳۷۰-‌درآمد سالانه مشمول مالیات حقوق کلیه حقوق‌بگیران از جمله کارگران مشمول قانون کار، از یک یا چند منبع، از پرداخت مالیات معاف می‌شود.

 

تاریخ:1395/12/8

منبع:تسنیم

: تسنیم
آمار بازدید:789
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران