شرکت های بیمه ملزم به رعایت IFRS در ارائه صورت های مالی شدند

عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: بزودی در شورای عالی بیمه، آیین نامه حاکمیت شرکتی که به حمایت از حقوق بیمه‌گذاران و سهامداران جزء اشاره دارد، مورد بررسی قرار می گیرد. 
به گزارش بدوبس به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، همتی، با اشاره به تدوین آیین نامه حاکمیت شرکتی گفت: این آیین نامه تدوین شده و در مراحل نهایی قرار دارد که به زودی در شورای عالی بیمه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

همتی با توجه به اهمیت ایمنی و پیشگیری از خسارت و ارزیابی ریسک در شرکت های بیمه و نیز مسائل مربوط به حسابرسی و تطبیق، به ایجاد کمیته های مرتبط زیر نظر هیات مدیره شرکت های بیمه در آیین نامه حاکمیت شرکتی، اشاره کرد و گفت: صنعت بیمه در بقای چرخه اقتصادی کشور نقش اساسی دارد، که این موضوع اهمیت ارزیابی ریسک را بیش از پیش نشان می دهد و در زمان بروز خسارت، همه نگاه ها به سمت صنعت بیمه خواهد بود، که این مسئله صنعت بیمه را ملزم به بازدید کارشناسی نسبت به ارزیابی صحیح ریسک در مراحل اولیه و قبل از صدور بیمه نامه می نماید، که بایستی عدم رعایت موارد ایمنی را جهت پیشگیری از خسارات احتمالی اعلام و در ارزیابی ریسک لحاظ کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی تاکید کرد: بایستی تمام تلاش ها متمرکز بر اجرای برنامه هایی جهت دفاع از حقوق بیمه گذاران و افزایش اعتماد عمومی به صنعت بیمه باشد که درنهایت منجر به افزایش ضریب نفوذ بیمه شود.

همتی از برگزاری آزمون ماهانه نمایندگی وکارگزاری از سوی بیمه مرکزی خبر داد و اعلام کرد: از این پس بیمه مرکزی از طریق پژوهشکده بیمه به طور ماهانه این آزمون ها را برگزار خواهد کرد و شرکت های بیمه می توانند از میان قبول شدگان در این آزمون ها  استفاده کنند، که این روند منجر به حمایت از حقوق شرکت های بیمه و علاقه مندان به فعالیت در صنعت بیمه خواهد شد. 

رئیس کل بیمه مرکزی خبر از برگزاری همایش استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی (IFRS) در هفته آینده داد، که از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار با هماهنگی بیمه مرکزی، بانک مرکزی و سازمان های حسابرسی و امور مالیاتی برگزار می شود، و تاکید کرد از این پس تمامی شرکت های بیمه ملزم به ارائه صورت های مالی بر اساس استانداردهای بین المللی گزارشگری IFRS هستند و باید گزارش های مالی خود را بر این اساس تنظیم کنند.

به گفته همتی شرکت های بیمه، با رعایت استاندارد ۲۸، بخش عمده ای از استانداردهای IFRS را نیز رعایت کرده اند.

تاریخ:1395/12/5

منبع:روابط عمومی بیمه مرکزی

: روابط عمومی بیمه مرکزی
آمار بازدید:1159
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران