اهمیت مالیات در ابعاد اقتصادی و اجتماعی از دیدگاه معاون استاندار تهران

هدایت الله جمالی پور معاون استاندار تهران اظهار داشت، باتوجه با اینکه اقتصاد کشور تک‌ محصولي و مبتني بر درآمد نفت است، ماليات می تواند به عنوان يکي از حوزه‌هاي مهم و مؤثر در ابعاد اقتصادي و اجتماعي باشد.
 به گزارش بدوبس به نقل از رسانه مالياتي ايران، فرماندار ویژه شهرری گفت: باتوجه به اینکه درصد کمي از اقتصاد کشور بر تجارت خارجي و ماليات‌ها استوار است که خطرات بسياري براي توليد و معيشت مردم در پي خواهد داشت.
وی با اشاره به نمایان تر شدن ضعف‌هاي اقتصاد تک‌ محصولي در تحريم‌ها، افزود: بخش ماليات ستاني بيشترين ارتباط را با جامعه دارد، يعني ارتباط کارکنان امور مالياتي با اصناف، مردم و حقوق‌بگيران بسيار چشمگير است و بسيار در معرض ديد مردم قرار دارد.
جمالي پور ادامه داد: زماني ساختار اقتصادي کشور درست بنا نهاده می شود که در جايی از اقتصاد، اشکالي ايجاد شود، جاي ديگري آن مشکل را جبران نمايد کف اين به معناي شکل‌گيري اقتصاد مقاومتي است، و در این حالت ما مي‌توانيم به يک توسعه‌يافتگي متوازن برسيم.
وي گفت:کشورها براي جبران هزينه‌هاي خود، منابع متفاوتي دارند که عبارت‌اند از منابع طبيعي، ظرفيت‌هاي داخلي (ماليات‌ها) و ظرفيت توسعه‌يافتگي مثل توليدات که زمينه تجارت خارجي را ايجاد مي‌نمايد.
معاون استاندار تهران ادامه داد: نوع رفتار کارکنان مي‌تواند تأثير بسزايي در عملکرد مردم ايجاد کند، برخورد خوب کارکنان مالياتي باعث ايجاد نشاط و شادابي مي‌شود و برخورد نامناسب مي‌تواند بدبيني به سازمان، نظام و دولت را به دنبال داشته باشد و همبستگي بين مردم و دولت را از بين ببرد و بايد توجه داشت که همبستگي، همدلي و همراهي آن‌قدر ارزشمند است که اگر از بين برود با هزارها هزار ماليات نمي‌توان آن را جبران نمود.
وي افزود: ما بايد يک نظام معقول برای تقویت موتور محرک توليد را داشته باشیم، نه یک نظام یک طرفه که اگر ماليات بگيريم تا چرخ دولت بچرخد و چرخ صنعت و نظام صنفي نچرخد.
جمالي پور اظهار داشت: رشد اقتصادي کشورهاي دنيا بر پايه و اساس پرداخت ماليات شکل گرفته است، برای فراگیر شدن فرهنگ توسعه در کشور، هر کسي نقش يک عنصر مؤثر در توسعه اقتصادي کشور را دارد که بايد رفتاري مبتني بر توسعه‌يافتگي و پرداخت ماليات داشته باشد.
وي در پایان با تشکر از زحمات کارکنان اداره کل امور مالياتي جنوب استان تهران در تأمين هزينه‌هاي دولت تشکر کرد و گفت: يقيناً بايد سرمايه‌دار ما هم به اين درک مشترک برسد که خودش براي پرداخت ماليات مراجعه نمايد و سهم ماليات خود را پرداخت نمايد.

تاریخ:1395/11/26

منبع:سازمان امور مالیاتی کشور

: سازمان امور مالیاتی کشور
آمار بازدید:1227
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران