آخرین مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تابستان 97

به گزارش بدوبس و به نقل از سامانه اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی کشور، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل تابستان 15 مهر ماه می باشد. محمد مسیحی، معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور ضمن بیان این تاریخ اظهار داشت مطابق قوانین، مهلت ارائه اظهارنامه هر دوره مالیات بر ارزش افزوده تا پانزده روز بعد از پایان هر دوره می باشد و مودیان مالیاتی مکلفند قبل از اتمام مهلت مقرر نسبت به ارائه اظهارنامه مربوطه افدام نموده و مالیات متعلقه را نیز پرداخت نمایند. وی همچنین به مودیان توصیه نمود به منظور تسریع در امور، ارائه اظهارنامه را به روزهای پایانی موکول نکرده و قبل از نزدیک شدن به پانزدهم مهرماه اظهارنامه ارزش افزوده خود را تسلیم و مالیات متعلقه را پرداخت نمایند.

مودیان مالیات بر ارزش افزوده جهت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده می بایست قبل از تاریخ مذکور به سامانه مالیات بر ارزش افزوده به آدرس www.evat.ir مراجعه نمایند.

تاریخ:1397/7/4

منبع:سامانه اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی کشور

: سامانه اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی کشور
آمار بازدید:202
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده