مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید بانک مرکزی برگزار شد

عصر روز شنبه ششم مرداد ماه سال 1397 مراسم تودیع و معارفه رییس کل بانک مرکزی، با حضور معاون اول رئیس جمهور و جمعی از مدیران ارشد نظام بانکی کشور برگزار شد؛

 

به گزارش بدوبس، جهانگیری در بخشی از مراسم در خصوص عملکرد پنج ساله دوره مدیریت دکتر سیف گفت: "در پنج سالی که دکتر سیف سکان دار بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بود، وی با اتخاذ سیاست های مناسب و هماهنگی لازم با تیم اقتصادی دولت در شاخص های اصلی اقتصاد همچون نرخ تورم، نرخ بیکاری، نرخ رشد اقتصادی، رشد سرمایه گذاری عملکرد مثبتی را در ۵ سال اول دولت آقای روحانی را رقم زده است.

 

جهانگیری در ادامه صحبت های خود با اشاره به سوابق درخشان عبدالناصر همتی به خصوص در بیمه مرکزی، ابراز امیدواری کرد در شرایط سخت کنونی، وی بتواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند و بتواند با اصلاح نظام بانکی که از مهمترین اولویت های دولت بوده است، سعی در بهبود شرایط داشته باشد. وی همچنین تاکید کرد در دوره جدید مدیریت بانک مرکزی بایستی اولویت هایی همچون رسیدگی به موضوع معوقات بانکی، اقتدار در تصمیمات اتخاذ شده از جمله کاهش نرخ سود بانکی، تدوین سیاست های ارزی در شرایط اقتصادی جدید کشور، کنترل نقدینگی و هدایت آن به سمت فعالیت های تولید، حمایت از تولید داخلی و تامین معیشت مردم به ویژه طبقات متوسط.

 

به گزارش بدوبس، در ادامه مراسم نوبت به رئیس جدید بانک مرکزی رسید که در سخنان خود با اشاره به صحبت های معاون اول رییس جمهور که اعلام آمادگی کرد در شرایط سخت کنونی که این سمت را دریافت کرده، برای کشور، دولت و مردم اقدامات مثبتی انجام دهد.

 

همتی در صحبت های خود با اشاره به این نکته که بانک مرکزی ستون اقتصادی کشور است، اولویت های اصلی خود را ثبات در مقررات بانکی، حذف رانت ارزی و اعتباری بانکی، پشتیبانی از تولید داخلی، حمایت از صادرات پایدار، حمایت از بازار سرمایه برای جذب نقدینگی و افزایش بهره‌وری منابع مالی دانست.

 

عالی ترین مقام پولی و بانکی کشور، دستیابی به اهداف خود را در گروی حفظ قدرت ارزی کشور بر شمرد و گفت: اصلی ترین دلیل ایجاد نابسامانی در بازار ارز را عدم کنترل و هدایت جریان نقدینگی، خلق نقدینگی بی‌ضابطه توسط شبکه بانکی و نبود ابزار‌های جایگزین مناسب برای دارایی‌هایی مانند ارز و سکه طلا و البته القای جو بدبینی در ذهن مردم می باشد؛ و حفظ قدرت ارزی کشور، مساوی با صیانت و تقویت منابع و ذخایر بانک مرکزی، کنترل تورم، اصلاح ناترازی‌های موجود در شبکه بانکی، استقرار نظم و انضباط در بانک‌ها و به مهار کشیدن حجم نقدینگی بالا و فزاینده حاضر و هدایت مناسب آن با ابزارهای سیاست پولی و اعتباری است.

 

همتی در پایان ضمن تشکر از زحمات سیف، رییس کل سابق بانک مرکزی، از اعتماد رییس جمهور، معاون اول و هیات وزیران جهت سپردن وظیفه خطیر ریاست بانک مرکزی به خود قدردانی کرد.

تاریخ:1397/5/7

منبع:بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران

: بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران
آمار بازدید:347
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده