محمد شریعتمداری خواهان اجرای فوری طرح صندوق مکانیزه فروش شد

به گزارش بدوبس، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت نامه شریعتمداری در نامه ای به وزیر اقتصاد، خواهان اجرای هرچه سریعتر طرح صندوق مکانیزه فروش شد. متن نامه وزیر در زیر قابل مشاهده است.

 

متن نامه به شرح زیر است:

 

موضوع: تغییر نحوه اطلاع رسانی قیمت برخی از کالاها به مصرف کنندگان

 

احتراما در راستای اجرای مفاد بند 23 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مشعر بر "شفاف و روان سازی نظام توزیع و قیمت گذاری و روزآمد سازی شیئه های نظارت بر بازار" و به منظور اصلاح رویه اطلاع رسانی قیمت و واگذاری درج و نصب برچسب قیمت به آخرین حلقه شبکه توزیع و حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان و اصلاح نظام قیمت گذاری و ایجاد بازار رقابتی موثر و مناسب، پیشنهاد گردید محل نصب قیمت از روی برخی کالاها (بیسکوئیت، شیرینی، کیک وشکلات، انواع چیپس و اسنک، صنایع سلولزی بهداشتی، انواع محصولات کارخانه ای کنسرو، کمپوت، سس،ترشی، شور، مربا، عسل) از محل کارخانه به آخرین حلقه شبکه توزیع منتقل گردد.

ملاحظه:

1. بر این اساس ابلاغیه های شماره 134003/60 مورخ 9/06/01396 و 119359/60 مورخ 22/05/1396 صادر گردید. اجرای کامل طرح مورد نظر مستلزم ایجاد شفافیت در فرآیند هزینه و درآمد واحدهای خرده فروشی و تجهیز این واحدها به صندوق مکانیزه به عنوان یکی از الزامات اجرا می باشد.

2. به منظور فراهم شدن شرایط مناسب برای اجرای طرح، متعاقبا زمان اجرا تا فراهم شدن شرایط و زیرساخت های لازم به تعویق افتاده است.(موضوع ابلاغیه شماره 148710/60 مورخ 29/06/1396)

خواهشمند است دستور فرمائید به استناد ماده 3 تصویب نامه شماره 46906/ت52401 مورخ 22/04/1396 هیات محترم وزیران سازمان امور مالیاتی کشور با اولویت نسبت به تجهیز واحد های خرده فروشی به صندوق مکانیزه فروش در زمان بندی مناسب و طی فرآیند کوتاه مدت اقدام نماید.

بدیهی است این وزارت ابلاغی کامل جهت هرگونه همکاری برای تجهیز اصناف به صندوق های مکانیزه فروش را اعلام می نماید.

 

 

بدوبس - نامه شریعتمداری

تاریخ:1396/7/12

منبع:بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران

: بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران
آمار بازدید:646
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده