پرداخت ارز مسافرتی با نرخ مبادله ای حذف شد
با اصلاح مقررات ارزی ناظر بر ارز مسافرتی توسط بانک مرکزی، بانکها از بیستم شهریور ماه سال جاری ملزم به فروش ارز مسافرتی به نرخ بازار(آزاد) در مقابل ارائه گذرنامه، بلیط و ویزای کشور مقصد در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند می باشند.
 
به گزارش بدوبس به نقل از بانک مرکزی، تاکنون تمامی مسافران ایرانی بزرگتر از دوازده سال، می‌توانستند یک بار در طول سال حداکثر ۳۰۰ دلار آمریکا يا معادل آن را، با ارائه گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران، بلیط مسافرت، ویزای کشور مقصد و تعهد كتبی مسافر مبنی بر خريد ارز مسافرتی فقط از يك منبع، با نرخ مبادله‌ای تهیه کنند.
 
ولی با اجرای بخشنامه جدید (بخشنامه شماره ۹۶.۱۸۱۲۸۹ مورخ ۱۳۹۶.۰۶.۱۲) بانک مرکزی تاکید می شود، از تاریخ بیستم شهریور، فروش ارز مسافرتی با نرخ مبادله ای از ذیل قسمت "ب" بخش سوم مجموعه مقررات ارزی، حذف و فروش ارز مسافرتی با نرخ بازار (آزاد) انجام خواهد پذیرفت.
 
البته لازم به ذکر است، بانک مرکزی با هدف رفاه حال شرکت کنندگان در گردهمایی بزرگ اربعین حسینی، همانند سال های گذشته، ارز مسافرتی به میزان حداکثر ۲۰۰ دلار آمریکا به نرخ مبادله‌ای با ارائه گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران و بلیط مسافرت برای زائران این موسم را از طریق بانک‌های ملی ایران، ملت و سامان تامین می کند.
تاریخ:1396/6/15

منبع:بانک مرکزی

: بانک مرکزی
آمار بازدید:1046
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران