مسعود کرباسیان به عنوان وزیر اقتصاد و امور دارایی انتخاب شد
به گزارش بدوبس، سرانجام نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از ۸ جلسه کار بررسی رای اعتماد به کابینه دوازدهم را به پایان رساند، و به وزرای پیشنهادی دولت حسن روحانی رای اعتماد دادند.
 
در بین وزرایی که توانستند اعتماد نمایندگان را به خود جلب کنند، نام مسعود کرباسیان وزیر پیشنهادی وزارت اقتصاد و امور دارایی نیز به چشم می خورد.
 
با بررسی نتایج رای گیری دولت اول و دوم حسن روحانی مشاهده می شود، علی طیب نیا که به عنوان وزیر پیشهادی برای وزارت اقتصاد و امور دارایی در دولت اول روحانی معرفی شده بود با 274 رای موافق، 7 رای مخالف و 3 رای ممتنع بالاترین رای را در بین تمامی وزرا بدست آورده بود، اما در دولت دوم، کرباسیان وزیر پیشنهادی این وزارت خانه توانست نظر مثبت 240 نماینده را کسب کند و 31 نماینده نیز مخالف وی بوده اند، همچنین 15 نماینده نیز رای ممتنع به وی دادند.
 
با این حال بازهم مسعود کرباسیان نیز یکی از بالاترین رای های کابینه پیشنهادی را داشته است، که امید می رود با پشتوانه این رای بالا در اجرای برنامه های وزارت خانه مطبوع خود موفق باشد.
 
بدوبس -کرباسیان
 
همچنین حسن روحانی انتصابات دیگری را در تیم اقتصادی دولت دوازدهم انجام داد؛ رئیس جمهور به استناد اصل یکصد و بیست و ششم قانون اساسی و در حکمی ، محمدباقر نوبخت را به عنوان «معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور» منصوب کرد.
 
و نیز ▫️رییس جمهور به استناد اصل 124 قانون اساسی و در حکمی ، دکتر محمد نهاوندیان را به عنوان «معاون اقتصادی رییس جمهور» منصوب کرد.
تاریخ:1396/5/30

منبع:بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران

: بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران
آمار بازدید:1362
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران