چه سرنوشتی در انتظار فارغ التحصیلان رشته حسابداری است؟
دانشجویان رشته حسابداری در صدر لیست افرادی هستند که پس از فراغت از تحصیل در حرفه ای مرتبط با رشته تحصیلی خود مشغول به کار می شوند.
 
به گزارش بدوبس به نقل از ایرنا، با توجه به بررسی های صورت گرفته در سامانه‌ی مسیر شغلی، رکورددار اشتغال در مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی‌، فارغ‌التحصیلان رشته‌های حسابداری و بانکداری هستند.
باتوجه به اطلاعات دریافتی از سامانه مسیر شغلی، ۷۸ درصد از فارغ‌التحصیلان رشته‌های حسابداری و بانکداری بعد از فراغت از تحصیل در امور حسابرسی مالی و حسابداری و ۷ درصد از کسانی که در دانشگاه در رشته‌های مذکور تحصیل کرده‌اند نیز پس از اتمام دوره تحصیل، در حوزه‌ بانکداری و سرمایه‌گذاری مشغول به کار می‌شوند.
«منشی‌گری و امور دفتری» و «برنامه‌ریزی استراتژیک» دیگر مشاغلی هستند که به ترتیب ۳ و ۲ درصد از فارغ‌التحصیلان رشته‌های حسابداری و بانکداری در آن مشغول به کار هستند.
با توجه به اطلاعات موجود در سامانه «مسیر شغلی» متوسط حقوق دریافتی فارغ‌التحصیلان رشته‌های حسابداری و بانکداری در بازه سنی ۲۰ تا ۳۰ سال ۱٫۲ میلیون تومان و در بازه سنی ۳۰ تا ۴۰ سال ۳٫۴ میلیون تومان و در بازه سنی ۴۰ تا ۵۰ سال ۶٫۲ میلیون تومان در ماه است.
تاریخ:1396/5/24

منبع:ایرنا

: ایرنا
آمار بازدید:2674
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران