رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: برای یک بانک نمی توان دو نوع صورت مالی تهیه کرد
محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، خبر از ارسال نامه به رئیس جمهوری، به منظور سرعت بخشیدن به تعیین تکلیف وضعیت نامناسب گزارشگری صورت های مالی موسسات و بانک های داد.
 
به گزارش بدوبس به نقل از خانه ملت، پورابراهیمی با شرح اختلاف نظر جدی موجود بین وزارت اقتصاد و بانک مرکزی در خصوص نحوه تعیین صورت های مالی که از سال گذشته  ایجاد شده است، بیان کرد این اختلاف نظر مهم باید سریعا حل شود.
 
نماینده مجلس شورای اسلامی در توضیح این مسئله گفت: از یک سو بانک مرکزی به عنوان ناظر بر عملکرد تمامی بانک ها خود را مسئول تعیین، استاندارد مورد استفاده بانک ها در تهیه صورت های مالی می داند، و سوی دیگر سازمان حسابرسی به عنوان زیرمجموعه وزارت اقتصاد عنوان می کند که شرکت ها باید براساس استانداردهای مورد قبول این سازمان صورت های مالی خود را تهیه کنند. که همین اختلاف نظر جدی بین وزارت اقتصاد و بانک مرکزی درخصوص نحوه تعیین صورت های مالی و استاندارد مورد استفاده در آن، عملا باعث شده صورت های مالی دوگانه تهیه شود.
 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان، چالش بوجود آمده در خصوص تهیه صورت های مالی که به علت اختلاف نظر موجود بین وزارت اقتصاد و بانک مرکزی، توضیح داد: در حال حاضر بایستی یک نوع صورت مالی برای حوزه مجامع عمومی شرکت ها و یک نوع صورت مالی هم برای ارائه به بانک مرکزی تهیه می شود.
 
در پایان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: باید پذیرفت که نمی توان برای یک بانک دو نوع صورت مالی براساس مولفه های مورد قبول هریک از این مراکز تهیه کرد، و در همین راستا قرار است از سوی کمیسیون اقتصادی نامه ای به رئیس جمهور در خصوص تسریع در تعیین تکلیف وضعیت نامناسب گزارشگری صورت های مالی موسسات و بانک های کشور ارسال  شود.
 
 
 

 

تاریخ:1396/5/16

منبع:خانه ملت

: خانه ملت
آمار بازدید:1716
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران