ممنوعیت استفاده تبلیغاتی از اسکناس
به گزارش بدوبس بانک مرکزی اعلام کرد چاپ و انتشار هرگونه برگه تبلیغاتی که تداعی کننده طرح واقعی اسکناس و چک پول رایج کشور باشد، تخلف محسوب می شود و این کار ممنوع است.
بانک مرکزی با هدف جلوگیری از سوء استفاده سودجویان و فرصت طلبان در انتشار برگه های تبلیغاتی که از طرح اسکناس استفاده می کند،  هرگونه استفاده ابزاری از اسکناس که به عنوان یک سرمایه ملی و سند مالی می باشد را، ممنوع و جرم تلقی کرد.
از طرف دیگر اسکناس سندی، معرف و نمایانگر هویت ملی هر کشوریست، و بدیهیست هرگونه بهره برداری و استفاده ابزاری از آن تبعات و پیامدهای جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت؛ که ضروریست باتوجه به وظیفه شرعی و ملی، تمامی افراد جامعه  در حفظ و نگهداری صحیح از اسکناس به عنوان ابزار معاملات روزمره تلاش نمایند، و از تمامی اقشار جامعه و شهروندان تقاضا می شود از انتشار و توزیع اوراق تبلیغاتی از این دست خودداری نمایند.
 
لازم به تذکر است، چاپ و انتشار تبلیغات موسسات بر روی برگه های با تصاویر اسکناس رایج کشور، که منقش به امضاء رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ممنوع است، و بانک مرکزی تاکید کرده است که در صورت تکرار، اینگونه موارد را از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد کرد.
 
تاریخ:1396/5/16

منبع:بانک مرکزی

: بانک مرکزی
آمار بازدید:1208
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران