اعلام جزئیات پرداخت بیمه بیکاری

کریم یاوری، مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار رفاه و تامین اجتماعی جزئیات مشمولان دریافت بیمه بیکاری را اعلام کرد.

به گزارش بدوبس به نقل از مهر، وی گفت: در جهت صیانت از نیروی کار و حمایت از تولید، چتر حمایتی بیمه بیکاری با گسترش دامنه پوشش برای کارگرانیکه بدون میل و اراده از کار بیکار می شوند، با رویکرد اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری و کاهش طول مدت ماندگاری مقرری بگیران در برزخ بیکاری به جدیت پیگیری شده و نتایج خوبی حاصل شده است.

یاوری با بیان اینکه کلیه مشمولان قانون تأمین اجتماعی که تابع قوانین کار هستند، به شرطی که بدون میل و اراده از کار بیکار شده باشند، مشمول قانون بیمه بیکاری هستند؛ و همچنین بازنشستگان و از کارافتادگان، صاحبان حِرَف و مشاغل آزاد و بیمه  شدگان اختیاری و اتباع خارجی مشمول بیمه بیکاری نیستند.

این مقام مسئول در وزارت کار ادامه داد: آن دسته از بیمه شدگان که به علت بروز حوادث قهریه و غیرمترقبه از قبیل سیل، زلزله، آتش سوزی و… بیکار شوند، درصورتیکه توسط واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شده باشند، مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می ‌شوند.

کریم یاوری بیان کرد که تمام مدت دریافت مقرری بیمه بیکاری جزء سوابق پرداخت حق بیمه شده از نظر بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت محسوب می‌شود و حق بیمه بیکاری به میزان ۳% درصد مزد بیمه شده است، که تماماً توسط کارفرما تأمین و پرداخت می شود.

یاوری در پایان اعلام کرد: از آنجا که بیکارانی که بدون میل و اراده به چرخه دریافت مقرری بیمه بیکاری در طی سال وارد و پس از طی دوره استحقاق و یا معرفی آنها به اشتغال مجدد و… از مقرری بگیران بیمه بیکاری خارج می شوند در سال ۹۵ حدود سیصد هزار نفر از این حمایت اجتماعی برخوردار شده اند. و نزدیک به سی و یک هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری برای طی دوره های مهارتی و آموزشهای فنی و حرفه ای و ارتقاء مهارت به مراکز آموزش فنی و حرفه ای در کل کشور معرفی شدند.

تاریخ:1396/5/10

منبع:مهر

: مهر
آمار بازدید:1132
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران