مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید بانک مرکزی برگزار شد

عصر روز شنبه ششم مرداد ماه سال 1397 مراسم تودیع و معارفه رییس کل بانک مرکزی، با حضور معاون اول رئیس جمهور و جمعی از مدیران ارشد نظام بانکی کشور برگزار شد؛

 

به گزارش بدوبس، جهانگیری در بخشی از مراسم در خصوص عملکرد پنج ساله دوره مدیریت دکتر سیف گفت: "در پنج سالی که دکتر سیف سکان دار بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بود، وی با اتخاذ سیاست های مناسب و هماهنگی لازم با تیم اقتصادی دولت در شاخص های اصلی اقتصاد همچون نرخ تورم، نرخ بیکاری، نرخ رشد اقتصادی، رشد سرمایه گذاری عملکرد مثبتی را در ۵ سال اول دولت آقای روحانی را رقم زده است.

 

جهانگیری در ادامه صحبت های خود با اشاره به سوابق درخشان عبدالناصر همتی به خصوص در بیمه مرکزی، ابراز امیدواری کرد در شرایط سخت کنونی، وی بتواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند و بتواند با اصلاح نظام بانکی که از مهمترین اولویت های دولت بوده است، سعی در بهبود شرایط داشته باشد. وی همچنین تاکید کرد در دوره جدید مدیریت بانک مرکزی بایستی اولویت هایی همچون رسیدگی به موضوع معوقات بانکی، اقتدار در تصمیمات اتخاذ شده از جمله کاهش نرخ سود بانکی، تدوین سیاست های ارزی در شرایط اقتصادی جدید کشور، کنترل نقدینگی و هدایت آن به سمت فعالیت های تولید، حمایت از تولید داخلی و تامین معیشت مردم به ویژه طبقات متوسط.

 

به گزارش بدوبس، در ادامه مراسم نوبت به رئیس جدید بانک مرکزی رسید که در سخنان خود با اشاره به صحبت های معاون اول رییس جمهور که اعلام آمادگی کرد در شرایط سخت کنونی که این سمت را دریافت کرده، برای کشور، دولت و مردم اقدامات مثبتی انجام دهد.

 

همتی در صحبت های خود با اشاره به این نکته که بانک مرکزی ستون اقتصادی کشور است، اولویت های اصلی خود را ثبات در مقررات بانکی، حذف رانت ارزی و اعتباری بانکی، پشتیبانی از تولید داخلی، حمایت از صادرات پایدار، حمایت از بازار سرمایه برای جذب نقدینگی و افزایش بهره‌وری منابع مالی دانست.

 

عالی ترین مقام پولی و بانکی کشور، دستیابی به اهداف خود را در گروی حفظ قدرت ارزی کشور بر شمرد و گفت: اصلی ترین دلیل ایجاد نابسامانی در بازار ارز را عدم کنترل و هدایت جریان نقدینگی، خلق نقدینگی بی‌ضابطه توسط شبکه بانکی و نبود ابزار‌های جایگزین مناسب برای دارایی‌هایی مانند ارز و سکه طلا و البته القای جو بدبینی در ذهن مردم می باشد؛ و حفظ قدرت ارزی کشور، مساوی با صیانت و تقویت منابع و ذخایر بانک مرکزی، کنترل تورم، اصلاح ناترازی‌های موجود در شبکه بانکی، استقرار نظم و انضباط در بانک‌ها و به مهار کشیدن حجم نقدینگی بالا و فزاینده حاضر و هدایت مناسب آن با ابزارهای سیاست پولی و اعتباری است.

 

همتی در پایان ضمن تشکر از زحمات سیف، رییس کل سابق بانک مرکزی، از اعتماد رییس جمهور، معاون اول و هیات وزیران جهت سپردن وظیفه خطیر ریاست بانک مرکزی به خود قدردانی کرد.

تاریخ:1397/5/7

منبع:بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران

: بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران
آمار بازدید:1077
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران