امکان برخورداری از معافیت مالیاتی تا ۱۵ سال

سید کمال تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی، اعلام کرد: درصورتی که سرمایه گذاران با شرایطی خاص اقدام به راه اندازی واحدهای تولیدی نمایند، از ۵ تا ۱۳ سال معافیت مالیاتی خواهند داشت، و شرکت‌های دانش بنیان نیز تا ۱۵ سال از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند شد.

به گزارش بدوبس به نقل از تسنیم، تقوی نژاد در حاشیه همایش سلامت اداری سازمان مالیاتی، بیان کرد: یکی از طرح های مهم اقتصادی کشور سامانه جامع مالیاتی است که نزدیک به یک دهه از آغاز آن می گذرد؛ این ابر پروژه ۳۲ پروژه دارد، که مهم‌ترین پروژه آن بخش نرم افزار است که در ابتدا توسط خارجی‌ها تهیه گردید ولی پس از آن متخصصان داخلی پروژه نرم افزاری را تکمیل نمودند. که هم اکنون شاهد آن هستیم که ارائه اظهارنامه، پرداخت مالیات و اعتراضات مودیان مالیاتی کاملا الکترونیکی انجام می‌شود.

وی افزود: از اهداف اصلی این طرح ساده سازی، شفاف سازی و تسهیل امور مودیان است و برنامه داریم تا دو سال آینده این طرح را به طور کامل در کل کشور اجرایی کنیم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی با تاکید بر حمایت از تولید، اظهار داشت: در سال گذشته برای ۷۵۰۰ بنگاه کوچک و متوسط گواهی مالیاتی صادر شده است، تا آنها بتوانند از تسهیلات بانکی استفاده کنند.

تقوی نژاد ادامه داد: در آخرین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی مقرر گردید، در سال جاری مالیات بنگاههای کوچک و متوسط بر اساس خوداظهاری آن‌ها دریافت شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین اعلام کرد: درصورتی که سرمایه گذاران با شرایطی خاص اقدام به راه اندازی واحدهای تولیدی نمایند، از ۵ تا ۱۳ سال معافیت مالیاتی خواهند داشت، و شرکت‌های دانش بنیان نیز تا ۱۵ سال از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند شد.

تاریخ:1396/4/17

منبع:تسنیم

: تسنیم
آمار بازدید:1767
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران